Impreza zapustowa

W naszym przedszkolu są pielęgnowane tradycje ludowe, dlatego też nie mogło zabraknąć świętowania Zapustów. W tym roku obchodziliśmy je 13 lutego. Przed okresem Wielkiego Postu jest to ostatni dzień karnawału. Dzieci ze żłobka – przedszkola w Kabiszkach znają ten dzień jako porę wypędzania z podwórka Panią Zimę. Tego roku świętowaliśmy wspólnie z Centrum Kultury Niemenczyn oddziałem w  Kabiszkach. Administrator  oddziału Aliona Buchovskienė przebrana w Konopiastego, kierowniczka artystyczna Katarzyna Parszuta w roli Gospodyni i bibliotekarka Centralnej Biblioteki rejonu Wileńskiego filii w Kabiszkach Teresa Sokołowska przebrana w Słoninowego zabawili naszych dzieci swoim programem.

Katarzyna Parszuta zachęcała wspólnotę przedszkola do zabawy i wyścigów, w których ciągle rywalizowali Konopiasty i Słoninowy. Zwycięstwo  wypadlo dla Konopiastego. W toku zabawy dzieci recytowały wiersze. Ostatnim oznakiem pożegnania z Panią Zimą było spalenie Marzanny. Następnie dzieci z apetytem jadły pyszne bliny.

Długo jeszcze rozmawialiśmy w grupach z dziećmi o imprezie…

Grażyna Bartkiewicz