Šventė „Mes sveikiname tave, gimtine.“

Vasario 16-oji – ypatinga, todėl ir ruošiamės Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventei taip pat ypatingai. Besiruošdami šiai šventei, papuošėme grupės aplinką: trispalvių akcentais dabinome langus, grupę. Ugdytiniai kartu su mokytojomis gamino karūnėles, kurios puošė vaikučių galvas per šventę. Grupėse prieššventinę savaitę vyko įvairios veiklos, buvo daug kalbama apie artimiausią aplinką, įžymias Lietuvos vietas. Suprantamais būdais ir patraukliomis priemonėmis mokytojai ugdytiniams pasakojo apie svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius, asmenybes, gamtos grožį.

Šventę pradėjome iškilmingu Lietuvos himno giedojimu. Ugdytinių atliekamos dainelės, eilėraščiai, šokiai, žaidimai buvo skirti šiai prasmingai šventei.

Tikime, kad visą savaitę organizuotos veiklos, ši šventė palietė vaikų širdeles, skatino domėtis, didžiuotis savo šalimi.

Impreza zapustowa

W naszym przedszkolu są pielęgnowane tradycje ludowe, dlatego też nie mogło zabraknąć świętowania Zapustów. W tym roku obchodziliśmy je 13 lutego. Przed okresem Wielkiego Postu jest to ostatni dzień karnawału. Dzieci ze żłobka – przedszkola w Kabiszkach znają ten dzień jako porę wypędzania z podwórka Panią Zimę. Tego roku świętowaliśmy wspólnie z Centrum Kultury Niemenczyn oddziałem w  Kabiszkach. Administrator  oddziału Aliona Buchovskienė przebrana w Konopiastego, kierowniczka artystyczna Katarzyna Parszuta w roli Gospodyni i bibliotekarka Centralnej Biblioteki rejonu Wileńskiego filii w Kabiszkach Teresa Sokołowska przebrana w Słoninowego zabawili naszych dzieci swoim programem.

Katarzyna Parszuta zachęcała wspólnotę przedszkola do zabawy i wyścigów, w których ciągle rywalizowali Konopiasty i Słoninowy. Zwycięstwo  wypadlo dla Konopiastego. W toku zabawy dzieci recytowały wiersze. Ostatnim oznakiem pożegnania z Panią Zimą było spalenie Marzanny. Następnie dzieci z apetytem jadły pyszne bliny.

Długo jeszcze rozmawialiśmy w grupach z dziećmi o imprezie…

Grażyna Bartkiewicz

Konkurso ,,Eilėraščio labirintais” I etapas

,,Kur gyvena eilėraščiai? Knygose, žurnaluose, stalčiuose… Ką daryti, kad jie „apsigyventų“ mumyse? Skaityti, kurti, klausytis, deklamuoti ir išgirsti, kaip juose „draugauja“ žodžiai, kaip perteikiamos emocijos balsu, mimika, judesiu. “

Vasario 9 d. mūsų įstaigoje vyko  Vilniaus r. savivaldybės švietimo įstaigų vaikų meninio skaitymo konkurso ,,Eilėraščio labirintais“ I etapas. Konkurse dalyvavo net 34 ugdytiniai. Konkurso tikslas buvo ugdyti sakytinę kalbą, puoselėti meninio žodžio suvokimą, meninio skaitymo įgūdžius.

Visi vaikai puikiai deklamavo eilėraščius, stengėsi kalbėti garsiai, aiškiai. Deklamavo eilėraščius apie tėvynę, gamtą, linksmus nuotykius, močiutes. Raiškiausiai ir gražiausiai, pagal komisijos vertinimą, padeklamavo eilėraštį  Saulė Gedris ir Rėjus Agurkis. Jie vasario 28 d. vyks į Vilniaus r. Nemenčinės darželį, kur vyks finalinis meninio skaitymo konkursas.

Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais.