Święto „Idzie jesień“

„Liście się złocą w całym lesie,
To znak właśnie, że już jesień
Lasem, łąką, polem,
Chodzi ze złocistym parasolem.“

W słoneczny, piękny październikowy dzień, dzieci z grupy „Pszczółki” wzięły udział w  święcie „Idzie Jesień”. Wśród jesiennych parasoli i radosnych przedszkolaków pojawiła się postać Pani Jesieni. Kolorowy płaszcz i ogromny kapelusz nie przeszkodził dzieciom rozpoznać w Pani Jesieni panią Marię, która przywitała wszystkie dzieci. Organizowane były  zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswoiły sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Maluszki z listkami w ręku wirowały wkoło przy piosence „Kolorowe listki”. Dzieci chętnie się bawiły z Panią Jesień, tańczyły, odgadywały zagadki, a także kosztowały różne owoce.

Ilona Fedorowicz