Kūrybiška veikla lauke „Spalvų karalystė”

Kai lauke pavasaris, šviečia saulė, žydi pienes ir aplinkui žalia, tai norisi ką nors kūrybiškai nuveikti. ,,Bitučių“ grupės ugdytiniai buvo tikri dailininkai, dalyvavo kūrybinėje veikloje lauke ,,Spalvų karalystė“.

Veiklos tikslas buvo nusiteikti džiugiai kūrybinei veiklai, tenkinant vaikų poreikį pažinti spalvas per pojūčius, piešimą. Spalvomis mes ne vien tik grožimės, bet jų spalvingumas mums pakelia nuotaiką, suteikia džiugių akimirkų. Spalvos – svarbiausia priemonė išreikšti emocijoms, ypatingai toms, kurias labai sunku išsakyti. Maži vaikai pradžioje įsisavino grynas spalvas ir tik palaipsniui pradėjo suvokti jų atspalvius. Spalvos ir jų pažinimas yra šviesiausia vaikystės dalis.

Edukacja o motylach

30 kwietnia dzieci w żłóbku-przedszkolu w Kabiszkach mialy ciekawą edukację z motylami. Wychowankowie zdobyli wiedzę o motylach, dowiedziały się o cyklu rozwoju motyli. Najwięcej wrażeń sprawiła możliwość dotknąć motyla, obserwować jego przemieszczanie się w przestrzeni. Okazało się, że spostrzeżenie związane z kolorowymi motylami wywołało u dzieci radość. Dzieci chciały się pochwalić, że wiedzą, jak wyglądają motylki, jakiego są koloru. Oglądały także ciekawe ilustracje przedstawiające proces rozmnażania się motyli oraz różne gatunki przepięknie ubarwionych motyli. Historia bardzo głodnej gąsienicy nie tylko rozbawiła, ale i pomogła dzieciom zapamiętać cały cykl rozwoju motyla.

Ilona Fedorowicz

Saugaus eismo savaitė ,,Aš saugus, kai žinau”

Balandžio 22-26 d. mūsų įstaigos „Nykštukų“ grupėje veiklos buvo organizuojamos saugaus eismo tema ,,Aš saugus, kai žinau”. Šios savaitės vienas iš tikslų padėti vaikams suprasti saugaus elgesio gatvėje, kelyje prasmę ir būtinumą laikytis saugumo taisyklių. Visą savaitę vyko pokalbiai, diskusijos, vaidybiniai žaidimai, buvo atliekami kūrybiniai darbai. Vaikai noriai dalyvavo veiklose, sprendė mįsles, žiūrėjo edukacinius filmukus. Smagiausias šios savaitės įvykis buvo tai, kad vaikai turėjo galimybę pasivažinėti autobusu ir praktiškai pritaikyti saugaus elgesio ir važiavimo transporto priemonėje įgūdžius.

Alina Černiavska