Edukacinė veikla vaikams ,,Mažieji triušiukai“

Kovo 27 d. Vilniaus r. Kabiškių vaikų lopšelio-darželio ugdytiniai turėjo edukacija su mažais triušiukais. Edukacijos metu pasakojo apie triušių veisles, kuo skiriasi, kokios jų charakterio ypatybės, kokia triušiukų mityba. Pabaigoje vaikai turėjo galimybę arčiau susipažinti su triušiukais, paglostyti juos, įsiamžinti nuotraukose. Visi ugdytinai liko patenkinti ir sužavėti triušiukais.

Akcija ,,Nenurašyk, o palaikyk”.

Kovo 21 dieną švenčiama Pasaulinė Dauno sindromo diena, kurią mūvimos skirtingos kojinės išreiškiant palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms. Skirtingos kojinės simbolizuoja kitoniškumą, tačiau jį nulemia tik viena chromosoma.

Mūsų įstaiga prisidėjo prie socialinės akcijos ,,Nenurašyk o palaikyk”, skirtos išreikšti paramą jautriai visuomenės ląstelei, plėsti tolerancijos ribas, mažinti atskirtį bei formuoti sveiką visuomenės požiūrį į žmones su šia negalia. Vaikai muvėjo skirtingas kojines bei nupiešė, spalvino kojines.

Lietuviu kalbos dienos mūsų darželyje

Norint akcentuoti lietuvių kalbos svarbą, vasario-kovo mėnesiais Vilniaus r. Kabiškių vaikų lopšelyje-darželyje vyko renginiai, skirti lietuvių kalbos dienoms paminėti. Buvo suplanuotos ir įgyvendintos tokios veiklos:

• Paroda ,,Tau šalele, tau gimtine!“
  • Meninio skaitymo konkursas „Gražiausi lietuviški žodžiai“.
  • Pasakų savaitė ,,Lietuviška pasaka augina, moko, auklėja“.
  • Vasario 16-osios, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas“.
  • Veikla ,, Žaidžiu su lietuvių kalba“.

Minint Lietuvos Nepriklausomybės ir Valstybės atkūrimo dienas, darželio vaikai susipažino su šalies istorija, iškiliomis Lietuvos asmenybėmis – jų kūryba, vietovėmis, kultūra, papročiais bei tradicijomis, siekiant išsaugoti patriotiškumą, pasididžiavimą Lietuva.
Vaikai aktyviai, kūrybiškai dalyvavo parodoje ,,Tau šalele, tau gimtinė!”, o taip piešė širdeles ant maišelių. Kiekvienas darbas buvo ypatingas – nuoširdus, perteikiantis šiltus jausmus, mintis apie Tėvynę.

Meninio skaitymo konkurso metų ,,Gražiausi lietuviški žodžiai“ skambėjo gražiausi eilėraščiai apie Lietuvą, šeimą, jausmus, Lietuvos gamtą ir žmones. Visi skaitovų konkurso dalyviai patyrė magiją, džiaugsmą, nuostabą, netikėtumus ir atradimus.

Pasakų savaitės metų ,,Lietuviška pasaka augina, moko, auklėja“, vaikučiai susipažino su lietuvių liaudies pasakų lobynu. Vartė knygeles ir klausėsi daug mokytojų skaitomų pasakų. Išsiaiškino, kad būna pasakos apie gyvūnus, ponus ir vargšus. Vaikai išrinko jiems labiausiai patikusią pasaką ,,Ožka ir septyni ožiukai“ ir ją suvaidino. Pasakoje atsispindi kalbos turtingumas, vaizdingumas. Vaikai įsijautė į gyvūnų personažus, juos mėgdžiojo, kalbėjo atkartodami jų garsus.

Vasario 15 dieną lopšelyje-darželyje vyko šventinis rytmetis „Mes sveikiname tave, gimtine!, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Šventės metu darželio vaikai klausėsi Tautiškos giesmės, prisiminė Lietuvos istoriją nuo kunigaikščių laikų, kalbėjo apie tautos vienybę, gimtąją kalbą, nuostabią Lietuvos gamtą, dainavo daineles, žaidė tautinius žaidimus, džiaugėsi, kaip smagu gyventi laisvoje šalyje – Lietuvoje.

Lietuvių kalbai skirti renginiai buvo sėkmingi – vaikai ne tik mokėsi, bet ir smagiai leido laiką!