Akcija ,, Padovanokime paukšteliams inkilų”.

Pavasaris – nuostabiausias metų laikas kai atgyja visa gamta ir sugrįžta giesmininkai. Vilniaus r. Kabiškių vaikų lopšelio-darželio ugdytiniai, balandžio mėnesį, kartu su savo tėveliais, dalyvavo akcijoje ,,Padovanokime paukšteliams inkilų“.

Vaikus supažindinome su medžiagomis, iš kurių daromi inkilai. Taip pat pasakojome , kad inkilas turi grindis, sienas, stogą. Vaikai sužinojo, kad inkilai turėtų būti gaminami iš natūralių medžiagų, inkiluose apsigyvenę paukščiai, dės kiaušinėlius ir perės jauniklius, kuriais rūpinsis – maitins kirmėlėmis, vabaliukais kol paūgės, sustiprės ir patys galės savimi pasirūpinti.  Pagaminus tinkamą inkilą, vertėtų jį kelti atsukus landą į rytus arba pietus – tokia kryptimi atgręžti inkilai yra geriau užimami.

Tikimės, kad ši edukacinė veikla praturtino vaikus naujomis žiniomis, įspūdžiais, išgyvenimais. Manome, kad jie suvoks, koks svarbus žmogaus poveikis gamtai, aplinkai ir išmoks rūpintis bei saugoti ją.

Pažintinė išvyka į Kabiškių kaimą ,,Einame į sodą‘‘

Balandžio 19 dieną su ,,Žirniukų “ grupės ugdytiniais aplankėme Kabiškių kaimo žydinčius sodus. Išvykos tikslu buvo, kad ugdytiniai susipažintų su aplinka ir gamta bei patenkintų  smalsumą, grožėdamasi žydinčiais sodų medžiais. Išvykos metų vaikai aktyviai apžiūrinėjo žydinčius medžius, klausinėjo, kodėl žydi medžiai, kas bus kaip gėlytės nužydės? Didžiausią įspūdį vaikams paliko gražiai žydintys medžiai, kurių žydinčios medžių šakos buvo nulinkę žemai ir ugdytiniai galėjo jas pasiekti bei paliesti. Vaikai į darželį grįžo gerai nusiteikę, kupini džiaugsmo bei naujų įspūdžių.

Sveikatingumo akcija ,,Švytėkit dantukai balti‘‘

Žirniukų grupės vaikai dalyvavo Sveikatingumo akcijoje ,,Švytėkit dantukai balti‘‘. Akcija vyko balandžio 8-12 dienomis. Vaikučiai aiškinosi, kada dantukai ,,džiaugiasi“, o kada – ,,verkia“. Sužinojo, kad dantukai ,,džiaugiasi“ ir yra ,,laimingi“ kas rytą, vakarą, nes yra valomi. Dantų šepetuku ir dantų pasta valomi dantukai  ir kai vaikai valgo daug daržovių, vaisių.

Kartu pasižiūrėjome mokomąjį filmuką  ,,Kaip prižiūrėti dantukus?‘‘. Po filmuko vaikai savarankiškai išbandė valytis dantukus. Visiems labai patiko. Džiaugiesi, kad galėjo visi drauge valyti dantukus. Ugdytiniai klausiesi pasakų, istorijų apie dantukų priežiūrą, mokiesi eilėraštukų.

Mokytoja Halina Nakrušienė